ABOUT US

Meriç Manken’in temelleri, 1960’lı yıllarda genç bir aydının Güzel Sanatlar Akademisi’ni bitirerek bir hayalin peşinde koşmasıyla Almanya’da atıldı.

Meriç Manken şu anda, kendi sahasında Türkiye’nin ve dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullanan bir markaya dönüştü.

 

Hızla gelişen bir dünyada marka yaratmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. 1960’lardan beri gelişen dünya konjüktüründe Meriç Manken müşteri memnuniyetinden, servisinden, yeniliklerinden, kalitesinden ve etik değerlerinden hiçbir sekilde ödün vermeden sektörle ilgili yatırımlarına her yıl yeni modeller üreterek devam etmektedir.


Alanlarında iyi yetişmiş uzmanlarıyla hep gelişimden yana olan Meriç Manken dünya modasını izleyerek, dünya kalitesinde yeni, özgün ve kullanıma elverişli modeller oluşturmaktadır.


Dünya mankenciliğinde bir marka olarak rekabeti gerçekleştirerek dünyanın önde gelen firmalarına kendi koleksiyonunu pazarlamanın haklı gururunu yaşamaktadır. Kuruluşunun 40. yılında Meriç Manken bir dünya markası oluşunun onurunu sorumlulukla taşımaktadır. Türkiye’de yoktan var ettiği bu sektör için o genç aydın “Rafet Meriç”e 2000’li yıllarda teşekkür ediyoruz.

meric-manken-bust-koleksiyonlari-10
OUR CATALOGS